امروز‌ :بهمن 9, 1398

سعید ابراهیمی فر از شبکه جم تا بازگشت به ایران

سعید ابراهیمی فر بازیگری که به امید فردای درخشنده تر سینمای ایران را به مقصد شبکه جم رها کرد اما…

سعید ابراهیمی فر متولد ۱۴ فروردین ۱۳۳۵ در تهران است او از سنین کودکی علایقه زیادی به نویسندگی و بازیگری داشت و همیشه رویای بازیگر شدن را در سر پروراند تا اینکه به حقیقت پیوست .

تحصیلات نیمه تمام :

سعید ابراهیمی فر رشته مهندسی فیزیک را نیم تمام گذاشت و شروع به خواندن در سینما کرد اما در نهایت هر دو این رشته را نیمه تمام رها کرد و به فعالیت حرفه ای سینما و کارگردانی پرداخت .

سعید ابراهیمی فر
سعید ابراهیمی فر

مهاجرت و کار در جم :

مدتی پیش که بازار مهاجرت هنرمندان ایرانی برای کار در شبکه جم داغ بود نام سعید ابراهیمی فر بازیگر و کارگردان خوب کشور عزیزمان در این میان دیده شد

بازگشت به وطن :

اما بعد از مدتی بسیاری از کسانی که برای کار در شبکه جم مهاجرت کرده بودند با پشیمانی کامل به میهن برگشتند وزندگی آرامی را در پیش گرفتند . سعید ابراهیمی فر پیشکسوت محبوب کشورمان از جمله این افراد بود .

سعید ابراهیمی فر
سعید ابراهیمی فر

فعالیت ها :

سعید ابراهیمی فر فعالیت سینمایی را به‌عنوان دستیار کارگردان در فیلم صف به کارگردانی علی‌اصغر عسگریان آغاز کرد. نخستین تجربهٔ سینمایی او نگارش فیلمنامهٔ مأموریت به کارگردانی حسین زندباف بود. از دیگر فعالیت‌های ابراهیمی‌فر می‌توان به تهیه‌کنندگی فیلم و ساخت تیزرهای تبلیغاتی اشاره کرد.

سعید ابراهیمی فر
سعید ابراهیمی فر

کارگردانی :

تک‌درخت‌ها (۱۳۸۶) مواجهه (۱۳۸۳) نار و نی (۱۳۶۷) عید آن سال‌ها (۱۳۷۷) آبی عشق – جم (۱۳۹۴) روزی روزگاری دریاچه – جم (۱۳۹۲)

دستیار کارگردان :

صف (۱۳۶۳) نویسنده تک‌درخت‌ها (۱۳۸۶) مواجهه (۱۳۸۳) نار و نی (۱۳۶۷) مأموریت (۱۳۶۵) بازیگر ماهی و گربه(۱۳۹۲) سیزده ۵۹ (۱۳۸۹) اشکان، انگشتر متبرک و چند داستان دیگر (۱۳۸۶) خیلی دور، خیلی نزدیک (۱۳۸۳) یک شب (۱۳۸۳) خانوادهٔ کوچک ما (۱۳۷۰) تهیه‌کننده نار و نی (۱۳۶۷)

ممنون که همراه همیشگی ما هستید . 🙂

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *