امروز‌ :بهمن 9, 1398

معرفی ۳ کتاب برای فراگیری تکنیک ها و فنون مذاکره

قبلا با تفاوت های مذاکره کننده ی خوب و حرفه ای آشنا شدیم. اکثر افراد موفق دنیا , مذاکره گنندگان حرفه ای هستند. مذاکره بخش بزرگ و مهمی از هر نجارتی است و یاد گیری تکنیک ها و فنون مذاکره الزامی. در زیر به معرفی پنج کتاب می پردازیم که میتوانند شما را به یک مذاکره کننده ی حرفه ای تبدیل کنند.

۱- کتاب پیروزی در مذاکره اثر تام ‌کراتن‌میکر

کتاب «پیروزی در مذاکره» نوشته‌ی «تام ‌کراتن‌میکر» و ترجمه‌ی «مجید نوریان» است. «بهترین توصیه برای مذاکره»، «بایدها و نبایدهای مذاکره موفق»، «هفت راه برای استحکام اتحادهای تجاری»، «قرار دادن پیشنهاد خود» و… عنوان بخش‌هایی است که در این کتاب خواهید خواند. در راس ناشر درباره‌ی کتاب آورده است: «وقتی به کلمه مذاکره فکر می‌کنید، چه‌چیزی فوراً به ذهنتان خطور می‌کند؟ آیا دو تیم از مقامات عالی‌رتبه پرخاشگر را تصور می‌کنید که پشت یک میز طویل رو به روی هم نشسته‌اند و عزم خود را برای شکست طرف مقابل جزم کرده‌اند. یا گروهی را تصور می‌کنید که برای دست‌ یافتن به یک راه حل مناسب و از بین‌بردن مشکلی در کنار هم نشسته‌اند. واقعاً مذاکره چیست و چه ابعادی دارد؟ کتاب پیروزی در مذاکره شامل مقالات علمی از اساتید مجرب دانشگاه هاروارد است و به طرح موضوعات مختلف راجع به شیوه‌ها و تکنیک‌های مذاکره می‌پردازد.» این کتاب را انتشارات «مبلغان» منتشر کرده است.

۲- کتاب اصول و فنون مذاکره مهندسی زبان بدن اثر شاهین ربیعی

کتاب «اصول و فنون مذاکره مهندسی زبان بدن» اثر «شاهین ربیعی» است. در این مورد آمده است: «زبان بدن به انواع شکل‌های ارتباط غیر کلامی یا رفتاری اشاره می‌کند که یک فرد از طریق رفتارهای فیزیکی خود، بدون آنکه صحبتی بکند با دیگران قادر است، ارتباط برقرار نماید. این رفتارها می‌تواند مربوط به وضعیت و حالات بدنی (محل قرار گرفتن دستها، پاها، نحوه نشستن، ایستادن، راه رفتن، خوابیدن)، ژستها (حالتها، اطوارها، اَداها)، حرکات و اشارات بدنی، جلوه‌های هیجانی صورت و حرکات چشم‌ها باشد. دکتر مازیارمیر محقق زبان بدن تعریف جامعی در کتاب زبان بدن ایرانی ارائه نموده است او می گوید :زبان بدن همان زبان بی زبانی است . به کلیه ژستها حالتها و رفتارهای حرکتی کلی و جزئی و حتی ژست و فیگور سخن گفتن بدون کلام و صدا ارتباطات غیرکلامی و یا تن گفتار و یا زبان تن و یا زبان بدن اطلاق می گردد.» این کتاب را نشر «دیباگران تهران» چاپ کرده و در اختیار خوانندگان قرار داده است.

۳- کتاب مذاکره اثر مایکل دونالدسون

کتاب «مذاکره» نوشته‌ی «مایکل دونالدسون» و ترجمه‌ی «فرشید قهرمانی» است. استاد مذاکره، مایکل دونالدسون در این کتاب ۶ گام برای رسیدن به مذاکرات موفق را معرفی می‌کند و شما را با فنون کاربردی و آزموده شده‌ی مذاکره آشنا می‌سازد. «آمادگی یعنی همه چیز»، «مرزها و محدوده‌های خود را مشخص کنید»، «آرامش در زمان آشفتگی»، « گوش دادن برای این که دیگران صدای‌تان را بشنوند»، «هر کلمه‌ی شما اهمیت دارد» و «رسیدن به توافق» عنوان فصل‌ها است. در توضیحات پشت جلد آمده است: «مذاکره یعنی رسیدن به آنچه می‌خواهید؛ چه این هدف موفقیت در قراردادی چند میلیون دلاری، خریدن خانه یا راضی کردن فرزند نوجوانتان برای انجام کاری باشد. مهارت‌های اولیه‌ی مذاکره در تمامی این موارد یکسان است. با آموزش‌های مناسب می‌توانید در این مهارت‌ها استاد شوید. هنگامی که این مهارت‌ها را کسب می‌کنید، زندگی‌تان دگرگون می‌شود. برای این دگرگونی اماده شوید. خواندن این کتاب به شما کمک می‌کند تا برای رسیدن به آنچه می‌خواهید، دیدگاهی تازه بیابید.» کتاب حاضر را نشر «آوند اندیش» منتشر کرده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *